Ювентус постигна важен успех срещу състава на Болоня в мач от 8-ия кръг на Серия "А". На "Алианц Стейдиъм" в Торино домакините се наложиха с 2:1.

Точни в полза на победителите бяха Кристиано Роналдо и Миралем Пянич. За гостите се разписа Данило.

Шампионите записаха шестия си пореден успех във всички турнири. В тези срещи Юве отбеляза гол във всяко едно полувреме. Днес изключение от това "правило" нямаше, като Старата госпожа стигна до попадения през всяко от полувремената.

Снимка 448614

Източник: Twitter

Резултатът беше открит от Кристиано Роналдо след индивидуален негов пробив още в 19-ата минута на двубоя.

Само 7 по-късно обаче Данило Ларангейра изравни, връщайки гостите в битката.

През втората част "бианконерите" вдигнаха неимоверно оборотите, като заиграха на върха на възможностите си.

Снимка 448615

В резултат на това те стигнаха до нов гол, този път с автор Миралем Пянич. Той се разписа след 54 минути игра.

Истинският екшън сякаш бе запазен за последните минути от срещата, в които резултатът можеше да бъде променен няколко пъти, в полза на всеки от двата състава.

Снимка 448616

В последните мигове, буквално няколко секунди преди последния сигнал, центриране от свободен удар бе засечено в горната греда на вратата, пазена от Буфон, а при добавката Джиджи доказа защо популярната фраза гласи, че класата е вечна, отразявайки акробатичен изстрел със задна ножица, използвайки само едната си ръка.

Ювентус подновява договора на Игуаин

Аржентинецът успя да се наложи в състава на Маурицио Сари

"Бианконерите" играят успешно срещу Болоня у дома в последните години. Те се намират в серия от вече седем поредни победи над този съперник вкъщи, а за последно гостите не паднаха през 2011 г., когато измъкнаха 1:1. Година по-рано Болоня спечели с 2:0 при визитата си и това е единствената победа на тима като гост над Юве през този век.

Иначе шампионите спечелиха последните си осем мача във всички турнири срещу "червено-сините". За последно Болоня не падна през зимата на 2016 г. - 0:0 у дома, като торинци играха с голяма част от резервите си, защото им предстоеше сблъсък с Байерн (Мюнхен) в Шампионска лига.