Ювентус победи Рома с категоричното 5:2 в проверка, играна в Чезена.

"Старата госпожа" загатна за класата си, след като не само успя да отбележи пет попадения на "вълците", но и го стори, след като преди това имаха пасив от два гола.

Мирко Вучинич и Филип Мексес дадоха солидна преднина на столичани, които обаче решиха, че са си свършили работата и препдочетоха да пазят резултата.

С две попадения на Давид Трезеге резултатът бе изравнен, а през второто полувреме Юве успя и да поведе чрез първия гол на новото си попълнение Винченцо Якуинта.

В заключителните минути се разписаха и Дел Пиеро и Салайета, с което голедата приключи при 5:2.

Неприятна загуба в приятелска среща допусна и шампионът в Серия "А" Интер. "Нерадзурите" паднаха като гост на холандския Аз Алкмаар с 2:4.