Отборът на Ювентус направи още една решителна крачка към второ поредно Скудето. „Бианконерите" се наложиха с 2:1 над Интер в „Дербито на Италия", като по този начин вече имат 12 точки преднина на върха в класирането, както и мач повече от втория Наполи.

Иначе дерби в Милано се получи, като двубоят бе изключително приятен за гледане. Фабио Куалярела и Алесандро Матри отбелязаха попаденията за „старата госпожа", а точен за „нерадзурите" бе Родриго Паласио. Срещата бе доста нервна, като на 2-3 пъти играчите на Интер претендираха за дузпи в тяхна полза. Съдията Рицоли обаче не показа бялата точка.

Двубоят на „Сан Сиро" започна вихрено и първите опасни ситуации не закъсняха. Още в третата минута Юве откри резултата след страхотен гол на Куалярела. Нападателят, който изненадващо попадна в стартовия състав, разстреля Ханданович с удар от 25 метра и изведе своя отбор напред в резултата.

Само 3 минути по-късно домакините можеха да изравнят. Капитанът Санети центрира остро от десния фланг, Бонучи игра с ръка в малкото поле, но ситуацията не бе видяна от главния съдия Рицоли. Първи според момент в двубоя и определено „нерадзурите" имаха за какво да са недоволни, тъй като дузпата бе 100%.

В 8-ата минута Юве организира смъртоносна контра. Пирло изведе отлично Видал, той центрира в полето към Бонучи, но ударът с глава на бранителя излезе в аут. Брилянтен старт на голямото дерби в Италия.

В 11-ата минута Буфон трябваше да се намесва, след като Касано отправи коварен удар по земя от границата на полето. Опитният страж обаче се разтегна максимално и с една ръка успя да избие в корнер. Секунди по-късно Буфон отново трябваше да се намесва решително, този път чистейки от голлинията удар с глава на Паласио.

В 18-ата минута и гостите поискаха дузпа за игра с ръка в полето на Санети. Главният съдия обаче показа еднакъв критерий и подмина ситуацията. Интересните положения продължиха да валят, а малко по-късно и Ханданович трябваше да се намесва, парирайки удар от дистанция на Пирло. В крайна сметка до края на първата част нови голове не паднаха и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 0:1.

Още на почивката Страмачони реагира и пусна в игра Фреди Гуарин, който замени един от най-слабите на терена - Рикардо Алварес. В 54-ата минута домакините изравниха резултата след гол на Паласио. Андреа Пирло загуби по елементарен начин топката в средата на терена, от което се възползва младият Ковачич, който пробяга около 10-15 метра и подаде към Касано. „ФантАнтонио" от своя страна пусне отличен пас към Паласио, който нахлу в полето и останал сам срещу Буфон не сгреши - 1:1.

Радостта на домакините обаче продължи твърде кратко. Още в 60-ата минута Юве отново излезе напред в резултата. Видал намери в полето Куалярела, който центрира по земя успоредно на голлинията към Матри. Последният с точен удар от 2 метра матира Ханданович - 1:2.

Оказали се отново догонващи в резултата домакините се хвърлиха в атака. В 68-ата минута Касано получи топката непокрит в полето след центриране от корнер, но ударът му бе спасен от Буфон. Малко по-късно „нерадзурите" поискаха нова дузпа, този път за нарушение срещу Касано, но Рицоли отново подмина ситуацията.

В заключителните минути и Ханданович често бе в полето на съперника, но желаният от домакините изравнителен гол така й не падна. В последните секунди на срещата пък Камбиасо влезе ужасяващо в краката на Джовинко и заслужено получи директен червен картон.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 1:2

0:1 Куалярела (3')

1:1 Паласио (54')

1:2 Матри (60')

ИНТЕР:  Ханданович, Ранокиа (66' Камбиасо), Самуел, Киву, Санети, Ковачич, Гаргано (80' Роки), Перейра, Алварес (46' Гуарин), Паласио, Касано

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Падоин, Видал, Маркизио, Пирло, Асамоа (62' Пелузо), Куалярела (82' Джовинко), Матри (74' Погба)

Червен картон: Камбиасо (90')