Ювентус победи Аталанта в отложен мач от 26-ия кръг на Серия "А". Битката в Торино завърши при резултат 2:0.

Точни за победителите бяха Гонсало Игуаин и Блез Матюиди.

Двата тима този път направиха успешен опит да изиграят мача помежду си от 26-ия кръг на Серия "А", тъй като срещата веднъж беше отлагана заради обилен снеговалеж над Торино.

Масимилиано Алегри: Трябват ни само победи до края на първенството

Алегри: Трябват ни само победи до края на първенството

"Предстоят ни много трудни двубои"

В днешната среща Макс Алегри не можа да използва Хуан Куадрадо и Федерико Бернардески, които по всяка вероятност ще пропуснат остатъка от сезона. С поредна контузия е Бенедикт Хьоведес.

Гонсало Игуаин откри резултата в 29-ата минута след скоростен пробив и точна асистенция на Дъглас Коща. За тарана това бе 15-о попадение в Серия "А".

Наставникът на Аталанта Джанпиеро Гасперини заложи на всичко най-добро, с което разполага, но въпреки това отборът му не стоеше особено солидно на терена тази вечер, срещу Старата госпожа.

"Буфон е Марадона на вратарите"

"Той е №1 в света в последните 20-25 години"

Всички в Юве бяха наясно, че победата е задължителна, защото това бе чудесен шанс съставът да увеличи преднината си пред своя преследвач в класирането - Наполи на 4 точки.

Това окончателно стана факт 10 минути преди края, когато Матюиди покачи на 2:0, след асистенция на Игуаин.

Гостите завършиха мача в намален състав като в 79-ата минута Манчини получи втори жълт картон за нарушение срещу Киелини.

Така Ювентус е в серия от вече десет поредни домакински победи над тима от Бергамо във всички турнири, в които вкара 21 гола и допусна 6.

Шампионите спечелиха 37 от последните 40 двубоя вкъщи в Калчото, като на свой терен нямат допуснато попадение от седем срещи насам.