Отборът на Ювентус демонстрира, че все още трудно се възстановява след тежката загуба от Реал (Мадрид) в Шампионската лига. Този следобед "бианконерите" се измъчиха срещу последния в Серия "А" - Беневенто, но все пак го победиха с 4:2 и продължават похода си към поредна титла на Италия.

В герой за торинци се превърна Пауло Дибала, който блесна с хеттрик. Две от попаденията му бяха от дузпа. Домакините пък за пореден път затрудниха някой от грандовете на Калчото, но отново не можаха да измъкнат нещо повече. Силен мач за "джалоросите" днес изигра таранът Диабате, който отбеляза два гола във вратата на Войчех Шчесни.

Снимка 349638

"Старата госпожа" поведе в резултата след точно 16 минути на "Чиро Вигорито". Пауло Дибала впечатли с прекрасен гол, след като препарира Пуджиони с премерен изстрел от границата на наказателното поле.

Изненадващо Беневенто съумя да възстанови паритета едва 8 минути по-късно. Дошлият през зимата Шейх Диабате се възползва от успоредно на голлинията подаване на Гилерме и от един метър нямаше как да сгреши. С този гол африканецът прати по дяволите една чудесна изява на Шчесни, който малко преди това отрази тежък шут на Джуричич.

Ювентус ще претърпи пълна промяна през лятото

От настоящия състав ще останат едва 10 футболисти

Ювентус все пак се оттегли на почивката като лидер, след като главният съдия Пакуа отсъди дузпа за "Старата госпожа" във втората минута от добавеното време. Нарушението бе срещу Миралем Пянич, а за отсъждането му трябваше да бъде използвана системата за видеоповторение. С отговорната задача се нагърби Дибала, който направи 1:2.

Беневенто обаче отказваше да се предаде и нов гол посети мрежата на "бианконерите" в 51-ата. И отново негов автор стана Диабате, който се възползва от впечатляващата си физика и след центриране от корнер, насочи топката неспасяемо с глава.

Все пак драмата в този мач имаше щастлив край за хората на Алегри, които в 74-ата минута стигнаха до 2:3 след нов гол на Пауло Дибала. Хеттрикът на аржентинския национал бе оформен отново от дузпа.

Снимка 349640

До края сломените "джалороси" допуснаха и още едно попадение, като то бе реализирано от появилия се като резерва Дъглас Коща.

В следващия кръг на Ювентус предстои домакинство на непредсказуемия Сампдория, докато Беневенто гостува на Сасуоло.

Алегри: Сега трябва да мислим за Серия "А" и Купата на Италия

Макс Алегри развя бялото знаме

"Реал (Мадрид) е прекрасен отбор"

БЕНЕВЕНТО - ЮВЕНТУС 2:4

0:1 Дибала (16"), 1:1 Диабате (24"), 1:2 Дибала-дузпа (45+2), 2:2 Диабате (51"), 2:3 Дибала-дузпа (74"), 2:4 Коща (82")

СТАДИОН: "Чиро Вигорито"

СЪДИЯ: Ф. Пакуа

БЕНЕВЕНТО: Пуджиони, Саня, Тошка, Джимсити, Венути, Виола, Сандро, Гилерме, Джуричич, Диабате, Бриньола (резерви: Бриньоли, Гиамфи, Рутйенс, Дел Пинто, Каталди, Кода, Билонг, Йемело, Волпичели, Саного, Ломбарди, Спарандео)

ЮВЕНТУС: Шчесни, Лихтщайнер, Бенатия, Сандро, Ругани, Матюиди, Маркизио, Пянич, Куадрадо, Манджукич, Дибала (резерви: Буфон, Де Шилио, Киелини, Кедира, Игуаин, Коща, Пинсолио, Хьоведес, Асамоа, Стураро, Бентанкур)