Ювентус постигна изключително трудна, но победа в битката за титлата в Серия "А". "Бианконерите" сразиха с 3:2 Интер като гост в дербито на Италия. Двубоят на "Джузепе Меаца", който бе от 35-ия кръг на първенството, предложи два обрата, като в крайна сметка "старата госпожа" успя да измъкне успеха.

Дъглъс Коща откри резултата в 13-ата минута. Малко след това Матиас Весино бе изгонен с директен червен картон. Мауро Икарди (52) изравни резултата, а в 65-ата Андреа Бардзали си вкара автогол. Играчите на Масимилиано Алегри успяха да стигнат до пълен обрат с два гола в края на мача. Хуан Куадрадо реализира от малък ъгъл за 2:2 в 87-ата минута, а две по-късно Гонсало Игуаин донесе победата на "бианконерите".

Ювентус събра 88 точки и е лидер във временното класиране с 4 точки пред втория Наполи. Южняците обаче са с мач по-малко. Интер е 5-и с 66 точки.

Ювентус излезе напред в резултата в 13-ата минута. Дъглъс Коща остана зад защитата на "нерадзурите", след което с хубав диагонален удар прати топката в мрежата. Реферът Давиде Орсато използва ВАР (видео асистент рефер), тъй като останаха съмнения за игра с глава на Матюиди, която би оставила Коща в засада. Такава нямаше и реферът зачете гола за шампионите.

Снимка 353508

Източник: Twitter

Две минути по-късно главният рефер показа жълт картон на Матиас Весино за настъпване с бутоните на Марио Манджукич. Малко след това Орсато изгледа видео повторение на ситуацията и прати уругваеца под душовете с директен червен картон.

В 30-ата минута Буфон успя да избие силен удар в левия ъгъл на Кандрева.

В продължението на първото полувреме Матюиди вкара гол, който бе отменен заради засада при подаването на Кедира.

Ювентус задържа двама ветерани и през следващия сезон

Все още не е ясно бъдещето на Джанлуиджи Буфон

Втората част започна с изравнителен гол на Интер. Жоао Кансело центрира от фаул, а Мауро Икарди изравни с глава.

В 63-ата минута Гонсало Игуаин направи непростим пропуск. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да отбележи. Две минути по-късно "нерадзурите" излязоха напред в резултата. Иван Перишич открадна топката от Хуан Куадрадо отляво и пусна успореден на голлинията пас, който Андреа Бардзали засече в собствената си врата.

Ювентус тръгна да търси обрат. "Бианконерите" успяха да стигнат до изравнителен гол в 87-ата минута. Куадрадо получи извеждащо подаване отдясно и от аутлинията съумя да прати топката в далечния ъгъл на Ханданович за 2:2.

Снимка 353509

Две минути по-късно Юве направи пълен обрат. Пауло Дибала центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Гонсало Игуаин с глава вкара победното попадение за 2:3.