Отборът на Ювентус спечели Купата на Италия. „Бианконерите“ изиграха доста слаб финал, но в крайна сметка надхитриха Милан с 1:0 след продължения. В герой за „Старата госпожа“ се превърна Алваро Мората, който се разписа в 108-ата минута. Така торинци се превърнаха в първия италиански тим, който постига златен дубъл в две последователни години. Заветният сблъсък в Рим не предложи много интересни моменти. Изненадващо бе представянето на двата отбора. Милан играеше с по-голяма страст, но в крайна сметка стана жертва на по-голямата класа и опит на своя съперник.

Милан - Ювентус 0:1 (развой на срещата по минути)

Алваро Мората отбеляза скъпоценния гол

Секунди преди началото на срещата, италианският поп певец Лоренцо Фрагола изпя националния химн, което допълнително повиши настроението на препълнения "Олимпико". Милан започна решителния сблъсък далеч по-агресивно. "Росонерите" се стараеха да намалят до минимум свободните пространства пред играчите на Юве, които определено притежаваха по-голямата класа.

Снимка 235332

Това обаче не си пролича по никакъв начин през първата част, тъй като всичко по-интересно се случи пред вратата на Нето. Първата опасност  за шампионите дойде в 7-ата минута, когато мощен изстрел на Бонавентура без малко не порази мрежата на Юве. Малко по-късно, фланговият нападател не успя да се възползва от сериозна грешка в отбраната на „бианконерите“.

В 22-ата минута Джакомо отново бе на ръба да изведе Милан напред. Бившият играч на Аталанта притесни максимално съперников защитник, след което отправи изстрел. Топката се отклони коварно в крака на бранител и само навременната реакция на Нето спаси "Старата госпожа" от попадение.

Снимка 235333

Милан стигна до най-чистото си голово положение в  38-ата минута. Патрис Евра сбърка при изнасянето на топката и Юрай Куцка поде бърза контраатака за "росонерите". Топката стигна до Хонда, който моментално намери непокрития на дъгата Андреа Поли. Националът обаче разочарова, след като прати топката високо над горната греда.

На почивката селекцията на Кристиан Броки бе изпратена с бурни аплодисменти от своите тифози, останали видимо доволни от продукцията на своите.

Подновяването на играта не донесе никаква промяна в представянето на двата тима. Ювентус все още  търсеше  своята игра, докато Милан играеше с много страст, но без реално да застраши Нето. При едно положение Юрай Куцка бе на път да отправи голово подаване, но не бе достатъчно точен и си навлече гнева на  Бака и Бонавентура.

Ювентус напомни за себе си в 68-ата минута. Алекс Сандро пусна хитър извеждащ пас към Погба, от малък ъгъл французинът отправи изстрел, който след рикошет бе отразен с вещина от младия Донарума.

Снимка 235344

До края на редовното време не се случи нищо интересно и така финалът навлезе в продължения. През първите 15 минути,Юве и Милан си размениха по една почти опасност. В 102-ата минута Монтоливо сбърка в центъра и това спомогна на Погба да отправи изстрел от далечно разстояние. Донарума обаче бе на мястото си и изби. В ответната атака Карлос Бака опита ножичен удар, който премина над горната греда.

Всичко в  този мач бе решено в 108-ата минута. Две от смените на Юве изработиха така очакваното попадение за „Старата госпожа“. Хуан Куадрадо намери непокрит на далечната греда Алваро Мората, който с плътен изстрел не остави никакъв шанс на съперниковия страж.

Снимка 235335

До края миланистите се хвърлиха в стихиен натиск, но така жадуваният гол не падна. Пред Нето се заформиха две мелета, а секунди по-късно удар на Маури като по чудо не посети мрежата на торинци. Така Ювентус стана първият италиански тим, който постига златен дубъл в две последователни години.