Отборът на Ювентус постигна една от най-бляскавите си победи през този посредствен до този момент сезон за "Старата госпожа". Макс Алегри временно ще заглуши призивите за негово уволнение, след като тимът му триумфира в "Дерби д"Италия" срещу Интер с 2:0. Успехът на "Алианц Стейдиъм" се оказа изненадващ заради сериозните проблеми с контузени играчи, които изпълниха лазарета на "бианконерите".

Лацио - Рома 1:0 в мач от Серия "А"

Лацио е новият футболен император на Вечния град

Фелипе Андерсон е големият герой

Първото полувреме ще бъде запомнено с поделеното надмощие и няколкото изгодни ситуации, които се откриха и пред двата отбора. Един Джеко, Барела и Дъмфрис пропуснаха за гостите, докато за домакините удар с глава на Бремер беше париран от Онана.

"Старата дама" изненадващо поведе в 52-ата минута. Костич се измъкна от опеката на Барела в собствената си половина и напредна стремглаво по левия фланг, стигайки до наказателното, откъдето прати ниско подаване, засечено от Рабио във вратата на Онана.

Десетина минути по-късно Юве вкара и втори гол чрез Данило. Бразилецът, който при удара си по посока вратата влезе в сблъсък с Де Фрай, си е послужил с ръка и така попадението не бе потвърдено. За корекцията на резултата бе използвана и системата ВАР. Малко след това в игра за торинци се появи и Федерико Киеза, за когото това е първи мач в Серия А от януари насам.

Фиорентина победи Сампдория с 2:0

Фиорентина с безпроблемна победа над Сампдория

"Виолетовите" се изкачиха до 11-ата позиция

Лаутаро Мартинес можеше да върне Интер в дербито, но сам срещу Шчесни не съумя да изравни.

Всичко беше решено шест минути преди края, когато Фаджиоли пробва своя късмет с шут от границата на наказателното поле, подлъгал фатално Онана за крайното 2:0.

Победата изкачи Ювентус до петото място във временното класиране с 25 точки. Интер е с пункт по-малко на седмата позиция.

Болоня победи Торино с 2:1