Шампионите от Ювентус завършиха при равенство 1:1 голямото градско дерби срещу Торино. Селекцията на Масимилиано Алегри излезе с всички свои титуляри, които за кеф на "черно-белите" тифози спряха своя омразен опонент в стремежа му за участие в Шампионската лига през следващата кампания.

Гостите, водени от Валтер Мадзари, повярваха в триумфа, след като поведоха в резултата с настъпването на 18-ата минута. Последният в отбраната на Юве загуби топката от Саса Лукич, а за сърбина не остана нищо друго, освен елегантно да преодолее Войчех Шчесни.

Снимка 421423

Източник: EPA/БГНЕС

До почивката Юве можеше да възстанови равенството, но с пропуски изпъкнаха Блез Матюиди и Кристиано Роналдо.

Втората част продължи под диктовката на "Старата госпожа", като мерникът на Кристиано Роналдо така и не придобиваше нужната акуратност. Нещо повече, в 79-ата минута Ола Аина можеше да дари Торо и с второ попадение, но изстрелът му от средна дистанция профуча малко над гредата.

В Италия: Десподов може да е ключът за успех на Каляри над Наполи

Българинът не е играл от март месец насам

Честта на Юве беше съхранена в 84-ата минута, когато Кристиано Роналдо оформи крайното 1:1. Португалецът демонстрира своя невероятен отскок и превърна в гол прекрасно центриране на Лео Спинацола.

Снимка 421422

В следващия кръг на Юве предстои гостуване на Рома. Торино пък приема на свой терен Сасуоло.

ЮВЕНТУС - ТОРИНО 1:1

0:1 Лукич (18"), 1:1 Роналдо (84")

СТАДИОН: "Алианц Стейдиъм"

СЪДИЯ: Даниеле Орсато

ЮВЕНТУС: Шчесни, Спинацола, Киелини, Бонучи, Кансело, Бернардески, Матюиди, Пянич, Куадрадо, Кийн, Роналдо (резерви: Пинзолио, Дел Фаверо, Брадзали, Касерес, Де Шилио, Мураторе, Николуси, Перейра)

ТОРИНО: Сиригу, Ицо, Н"Колю, Бремер, Де Силвестри, Лукич, Ринкон, Ансалди, Мейте, Алекс Беренгер, Белоти (резерви: Иацо, Росати, Аина, Басели, Дамашчан, Милико, Синго, Дзадза)