Шампионът на Италия Ювентус взе глътка въздух в борбата за титлата в Серия "А", след като постигна победа с 3:0 като гост на Сиена в мач от 36-ия кръг на италианската първа дивизия.

Футболистите на "Старата госпожа" си осигуриха победата още в първите минути, след като Виейра откри резултата в 3-ата минута.

Три минути по-късно голмайсторът на гостите Давид Трезеге удвои резултата, а след още две румънецът Адриян Муту направи резултата класически.

След отбелязването на третото попадение мачът на практика свърши, а с постигнатия успех Ювентус запази трите точки преднина, които има на върха на класирането в Серия "А" пред Милан.

"Росонерите" взеха домакински успех срещу Ливорно с 2:0, като и двете попадения отбеляза нападателят Филипо Индзаги, съответно в 28-ата и 65-ата минута.

Третият във временното класиране състав на Интер загуби гостуването си на Емполи с 0:1 след автогол на защитника Марко Матераци в последната минута на двубоя.

Борбата за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, се възобнови с нова сила, след поражението на Фиорентина при гостуването в Сицилия на Палермо и равенството на Рома в срещата с Киево.

Така разликата между двата тима стана две точки, а до края на шампионата има още два кръга.

Давиде Ди Микеле, с гол в 53-ата минута на двубоя на двубоя, даде победата за сицилианци.

Валери Божинов се появи на терена четири минути по-късно, заменяйки датчанина Мартин Йоргенсен в състава на "виолетовите".

Киево и Рома направиха голова фиеста в мача помежду им, завършвайки 4:4!

Още в 4-ата минута Куфре центрира и след разбъркване пред вратата Даниеле де Роси бе най-съобразителен и изведе гостите напред.

Две минути по-късно Амаури изравни с добавка на силен шут на Пелисиер, но преди да измине и четвърт час отново Де Роси бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече с глава центриране от корнер.

В 23-ата минута играчът на Рома Мансини бе фаулиран в наказателното поле на домакините, но вратарят на Киево Фонтана спаси битата от бразилеца дузпа.

Две минути по-късно обаче вратарят беше безпомощен срещу излезлия сам срещу него Родриго Тадей - 1:3.

До почивката веронци се върнаха в мача с нов гол на Кристиано Амаури в 36-ата минута.

Втората част започна така, както завърши първата и още в 50-ата минута най-активният в състава на Киево Лусиано бе оставен сам пред наказателното поле, нагласи си топката и с нисък и плътен удар прониза мрежата на "вълците", изравнявайки резултата на 3:3.

Домакините дори поведоха десет минути по-късно след точен удар на Пелисиер от бялата точка, но още в следващата атака на Рома Оливие Дакур оформи крайното 4:4 със зверски шут.

Отборът на Каляри подсигури оставането си в Серия "А" и през следващия сезон, след категорична победа над Парма с 3:1.

Андреа Капоне изведе домакините напред в резултата в 11-ата минута, а Давид Суазо удвои от дузпа в средата на полувремето.

Мауро Еспозито се подигра със защитата на "пармалатите" в 63-ата минута, правейки резултата класически, но Бернардо Коради все пак успя да върне едно попадение, засичайки с глава центриране отляво.