Шампионът на Италия Ювентус и носителят на купата Лацио ще изиграят днес в столицата на Саудитска Арабия Рияд двубоят за Суперкупата на страната. Мачът е от18:45 часа, като и двата тима излизат с амбицията да спечелят ценния  трофей.

Сари: Мачът за Суперкупата е важен за нас

"Лацио са още по-опасни, когато се играе само един мач"

Ювентус има шанс да се реваншира за загубата с 1:3 в Серия А на 7 декември В Рим, както и за загубения финал за Суперкупата от 2017 година. Миналата година торинци победиха Милан с 1:0 и грбнаха девета Суперкупа.

Ювентус ще излизе с най-доброто, като голмайсторът Кристиано Роналдо ще води атаката. Медиите на Ботуша прогнозират, че за този мач треньорът Маурицио Сари е решил да пусне също Гонсало Игуаин и Пауло Дибала. Нападателното трио вече има и прозвище "Дигуалдо", което набира популярност. Единствените отсъстващи от състава са контузените Джорджо Киелини и Сами Кедира. Напълно възможно е Федерико Бернадески да започне вместо някой измежду Игуаин и Дибала.

Специално за този мач "бианконерите" ще излязат с екипи, на които имената на футболистите са написани на арабски, за да бъдат по-близо до верините си феновете си от тази част на света.

Треньорът на Лацио Симоне Индзаги няма проблеми със състава, като ще пусне обичайната си стартова единадесеторка. Фелипе Кайседо отново ще бъде резерва и се очкава да бъде използван като жокер. Нападателят в три поредни мача бележи в добавенотот след 90-ата минута, като за последно стори това при гостуването на Каляри.

Каквото и да се случи довечера, то ще има голям психологически ефект и върху двата тима, които са в битката за титлата в "Серия А" заедно с лидера Интер.

Вероятни състави:

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Бентанкур, Пянич, Матюиди, Игуаин, Дибала, Роналдо.

Лацио: Стракоша, Луис Фелипе, Ачерби, Раду, Ладзари, Милинкович-Савич, Лейва, Луис Алберто, Лулич, Имобиле, Кореа.