В дербито на 12-я кръг в Серия "А" Ювентус и Интер не успяха да се победят и завършиха с боево реми - 1:1. На "Олимпико" гостите от Милано откриха резултата с попадение на Круз, а домакините се добраха до равенството през втората част с попадение на Каморанези.

Срещата започна с петнадесет минути закъснение, след като при пристигането на автобуса на Интер към подстъпите на стадиона феновете на домакините не позволиха на возилото да влезе в стадиона.

Първата част започна равностойно, а двама тима се впуснаха в атаки към двете врати.

Луиш Фиго, който празнуваше рожден ден, дирижираше успешно средната линия на "нерадзурите", но нападателите не успяваха да отбележат създадените положения пред вратата на Буфон.

Добри възможности пред вратата на Интер пропиля Павел Недвед, който вместо да търси подаване към свободния Алесандро дел Пиеро пропиля на два пъти създадените ситуации.

Към края на полувремето двата тима се активизираха и положенията се редуваха и пред двете врати.

В 40-ата минута Алесандро дел Пиеро падна в наказателното поле за дузпа, но съдията не отсъди наказателен удар.

В следващата атака перфектен пас на Сезар Родригес намери Хулио Рикардо Круз и той простреля Буфон. Дошлият от Ливорно футболист намери Круз, който овладя кълбото на гърди, напредна и вкара кълбото в мрежата.

През втората част Ювентус опита да овладее инициативата и да търси попадение.

В 54-ата минута Давид Трезеге удари кълбото с кората си след атака по лявото крило на нападението на "старата госпожа" и то излетя далеч от вратата на Интер, а това предизвика смях в привържениците на Интер.

Само след пет минути попадение на Камбиасо бе отменено поради засада. След изпълнение на пряк свободен удар и намеса на Буфон топката попадна в Камбиасо и той прати кълбото в мрежата, но е бил в положение на засада в момента на удара към вратата.

Златан Ибрахимович пропиля изгодно положение в 69-ата минута, след като получи пас от Суасо, но изстреляната силно топка бе спасена от Буфон.

Така се стигна до 77-ата минута на двубоя когато Каморанези изравни резултата. Влезлият като смяна Якуинта свали топката на полузащитника и той стреля кълбото се удари във Валтер Самуел Интер излъга вратаря и влезе в мрежата.

До края на срещата не паднаха нови голове и двата тима поделиха по една точка.

След мача старши треньорът на Интер Роберто Манчини съжаляваше за пропуснатата победа.

"Когато не вкарваш положенията си, няма как да спечелиш. Заслужавахме да победим, но този мач ще ни е за урок занапред", каза Манчини.

Неговият колега от Ювентус Клаудио Раниери бе доволен от проявения характер от неговите възпитаници.

"Получи се здрава битка, доволен съм от показания дух от моите момчета. Интер е по-силен от отбор от нас, но ние искаме да се борим за титлата, защото трябва да защитаваме нашата чест", каза Раниери.