Ювентус не успя да се справи с госта си Дженоа в двубой от 8-ия кръг на Серия "А". Битката на "Алианц Стейдиъм" завърши при резултат 1:1.

С попадение за домакините се отличи новата звезда на "бианконерите" Кристиано Роналдо, но Беса сюрпризира неприятно именития съперник в мача с изравнителен гол през второто полувреме.

Снимка 384734

Източник: Twitter

Така Ювентус не успя да продължи фамозния си старт на сезона. "Бианконерите" имаха 8 поредни победи от началото на Серия "А" и бяха само на 2 от постижението на Рома, което е най-доброто в историята на Калчото.

Треньорът на шампионите Макс Алегри потвърди думите си преди началото на срещата, че капитанът Джорджо Киелини ще получи почивка заради гостуването на Манчестър Юнайтед през седмицата в Шампионска лига. Аут за тима бяха още Леонардо Спинацола и Сами Кедира.

Алегри: Роналдо показа колко добродушен човек е

"Работи много добре, откакто е в нашия отбор"

Гостите разчитаха в предни позиции на сензацията Кжищоф Пионтек, който от началото на сезона има 9 гола в 7 мача. В този двубой обаче той не успя да разкрие в пълна степен потенциала си.

В 18-ата минута на мача резултатът беше открит. Кансело стреля силно, топката попадна в тялото на бранител, а след това в краката на Кристиано Роналдо, който отбеляза едно от най-лесните попадения в кариерата си, разписвайки се на празна врата.

Снимка 384735

До почивката португалецът пропусна още една изгодна ситуация, като не успя да се разпише от средна дистанция.

В 56-ата минута Пионтек не съумя да изравни, като не намери добре топката при страхотна атака за гостите.

В 67-ата минута обаче усилията на Дженоа дадоха резултат, като Беса бе точен от близо, промушвайки се успешно между Бенатия и Бонучи, за да прати топката в мрежата за оказалото се и крайно 1:1.

Киелини: Барселона и Реал (Мадрид) ни дадоха ценен урок

"Ако не излезем в даден мач с правилната нагласа, ставаме уязвими"

"Бианконерите" бяха в серия от 5 поредни домакински успеха над Дженоа в първенството, в които нямаха допуснат гол и бяха вкарали цели 9. Тази вечер обаче това се промени.

Така за първи път през сезона Юве не записа победа в Серия "А", но остава на върха в класирането с актив от 25 точки. Със спечеленият днес пункт, Дженоа събра 13 на сметката си.