Ювентус ще остане без нито един трофей този сезон - рядко срещано явление в историята на клуба.

Това стана ясно след загубата на отбора на Валери Божинов от Наполи в третия предварителен кръг за Купата на Италия. След изхвърлянето на "Старата госпожа" от Серия "А" и евротурнирите това бе единствената купа през новия сезон, която те можеха да спечелят.

Българският нападател Божинов започна като титуляр в атака, но в 60-ата минута бе сменен от Алесандро дел Пиеро.

Пред 60 000 зрители на стадион "Сан Паоло" в Неапол Ювентус поведе с попадение на защитника Киелини (27-а минута). Наполи обърна до 2:1 (голове на Буки в 39-ата минута и на Калайо в 54-ата).

Последва нов обрат чрез Дел Пиеро. Той първо изравни (78-а минута), а в последвалите продължения вкара за 3:2 (115-а минута). Защитникът на неаполитанците Паоло Канаваро (брат на Фабио Канаваро) отново доведе нещата до равенство минута по-късно.

При дузпите вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон изпусна от бялата точка и Наполи се поздрави с успех със 7:6.

Двата отбора завършиха с по 10 човека. Червени картони получха Мауро Каморанези от Ювентус (107-а минута) и Грава от Наполи (114-а).

Двата отбора продължават съперничеството помежду си в Серия "Б".