Ювентус записа изключително важна победа в първенството на Италия. В първи мач от 27-ия кръг, момчетата на Алберто Дзакерони надвиха с 2:1 като гост Фиорентина.

Мачът на "Артемио Франки" започна повече от отлично за Юве и още във втората минута Диего откри резултата. При попадението на бразилеца останаха сериозни съмнеия за засада. Домакините се хвърлиха в атака и в края на полувремето Марко Маркиони наказа бившия си отбор - 1:1. Халфът засече с глава дълго подаване на Гоби и наказа излезлия напред Манингер.

Точка на спора сложи резервата Фабио Гросо. Защитникът се разписа в 68-ата минута, с което гарантира трите точки на своя отбор. В последните минути в игра се появи Винченцо Якуинта, който пропусна последните няколко месеца заради тежка контузия.

Благодарение на победата Ювентус поне за една нощ се върна на 4-о място в класирането. Фиорентина пък е на 10-а позиция. По-късно тази вечер е мачът Рома - Милан.

Фиорентина: Фрей, Комото (78' Де Силвестри), Натали, Фелипе, Гоби, Монтоливо, Дзанети (70' Кейрисон), Маркиони, Йоветич, Варгас (57' Болати), Джилардино

Ювентус: Манигер, Дзебина, Легроталие, Киелини, Де Челие (46' Гросо), Маркизио, Мело, Сисоко (75' Полсен), Кандрева, Диего, Трезеге (72' Якуинта)