Ювентус победи с минималното 1:0 Фиорентина в едно от дербитата на 27-ия кръг на италианската Серия „А". В герой за домакините се превърна Квадво Асамоа, който отбеляза скъпоценния гол в края на първата част.

Ганайският национал се разписа в 42-ата минута с рядко красив гол. Асамоа получи топката от Киелини, финтира двама бранители и с неудобния си десен крак изстреля снаряд, който не остави шанс на Нето - 1:0.

След почивката гостите от Флоренция се събудиха и погледнаха по-сериозно към пазената от Джиджи Буфон врата. Фиорентина пропусна златния си шанс да изравни в 80-ата минута, когато от 3-4 метра Матос Ридер стреля в гредата.

Благодарение на успеха Ювентус събра на сметката си 72 точки, с 14 повече от втория Рома. „Вълците" обаче имат и 2 мача по-малко. Освен това Юве отмъсти на Фиорентина за загубата от първия полусезон.

Любопитното е, че в следващите десетина дни двата отбора ще се срещнат още два пъти, тъй като са съперници в осминафиналите на Лига Европа.