Отборът на Ювентус постигна повече от измъчена победа в мача си от Серия "А" срещу Аталанта. "Бианконерите" се наложиха с 2:1 след победен гол на Мело в 82-ата минута. Преди това двата отбора си размениха по едно попадение чрез Дел Пиеро и Аморузо.

Победата е от изключително значение за гранда от Торино, който запази дистанцията от 3 точки от зона Шампионска лига. Въпреки успеха, Юве изигра поредния си слаб мач и отново разочарова привържениците си.

Двубоят на олимпийския стадион в Торино започна с лек натиск на Юве. Домакините стигнаха до гол още в 10-ата минута, но попадението на Трезеге бе правилно отменено заради засада.

С всяка изминала минута гостите от Бергамо напипваха все повече играта си и на свой ред можеха да откритя резултата. В 25-ата минута Симоне Тирибоки бе оставен непокрит в полето и стреля силно, но Манингер се намеси сигурно и изби.

В 31-ата минута привържениците на Ювентус имаха поводи за радост. Въпреки, че играха слабо, "бианконерите" откриха резултата след фамозно изпълнение на пряк-свободен удар от Дел Пиеро. Капитанът на домакините се разписа от близо 30 метра, като не остави никакъв шанс на Консили.

До края на първата част Аталанта взе инициативата в мача и логичното се случи в 45-ата минута. Никола Аморузо бе изведен по отличен начин от Падоин и останал сам срещу стража на Юве не сгреши - 1:1.

Второто полувреме започна с по-добра игра на Аталанта. Бианко и Валдес на два пъти опитаха късмета си, но ударите им не попаднаха в целта. В същото време атаките на Юве бяха повече от разгадаеми и по никакъв начин не затрудняваха отлично организираната игра в защита на бергамасците.

В заключителните 20 минути на мача момчетата на Дзакерони хвърлиха всички сили в атака и бяха възнаградени. 8 минути преди последния съдийски сигнал резервата Мело засече с глава центриране на Дел Пиеро и направи резултата 2:1.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 2:1
1:0 Дел Пиеро (31')
1:1 Аморузо (45')
2:1 Мело (82')

ЮВЕНТУС: Манингер, Дзебина, Легроталие, Канаваро, Гросо, Сисоко, Кандрева (58' Мело), Маркизио, Диего (36' Джовинко), Дел Пиеро, Трезеге (71' Амаури)

АТАЛАНТА: Консили, Гарикс, Бианко, Манфредини, Пелузо (84' Волпи), Пинто (87' Чераволо), Падоин, Де Ашентис, Валдес, Аморузо, Тирибоки