Ювентус продължи с отличната си серия в Серия А. "Старата госпожа" победи Фиорентина с 3:1 в дербито от 16-ия кръг, игран в Торино. Това е шести пореден успех за шампионите. Юве е на 4-о място във временното класиране с 30 точки. "Виолетовите" пък остават втори с 32. Лидерът Интер има 36 точки.

Гостите поведоха още в 3-ата минута от дузпа. Точен от бялата точка беше Йосип Иличич.
Радостта на Фиорентина обаче продължи твърде кратко. Само 3 минути по-късно колумбийският национал Хуан Куадрадо изравни - 1:1.

В герой на вечерта се превърна Марио Манджукич. Хърватският нападател вкара решителното попадение за Старата госпожа в 80-ата минута за 2:1. Пауло Дибала довърши гостите с трети гол за крайното 3:1 в 90-ата.

Juventus vs Fiorentina 3-1 All Goals and... by alxrecords