Отборът на Ювентус разгроми Аталанта с 5:2 като гост в двубой от 12-ия кръг на италианската Серия "А". "Бианконерите" стигнаха до успеха след попадения Каморанези (2), Фелипе Мело, Диего и Давид Трезеге. За Аталанта се разписаха Валдес и Чераволо.

С трите точки "Старата госпожа" се доближи на 4 точки до лидера в класирането Интер .

Срещата започна с натиск на Ювентус, който обаче даде резултат чак в 36-ата минута. Фабио Гросо центрира отдясно и Каморанези с глава изведе гостите напред. Само 60 секунди по-късно отново Каморанези бе в прегръдките на своите съотборници след като удвои преднината на своя тим.

През второто полувреме Аталанта се опита да се върна в мача. В 51-ата минута Валдес с прецизен удар с левия крак върна "бергамаските" в мача. Въпреки това само 4 минути по-късно авансът на Юве отново бе два гола. Фелипе Мело с удар от далечна дистанция вкара за 3:1.

В следващите минути домакините отново взеха инициативата и в 71-ата Чераволо намали на 2-3. В последните минути тимът на Чиро Ферара не допусна изненадата и с попадения на Диего и Давид Трезеге, гостите се наложиха с крайното 5:2.

Ювентус има вече 24 в своя актив и заема 2-о място в класирането.

Аталанта - Ювентус 2:5
0:1 Каморанези (36)
0:2 Каморанези (37)
1:2 Валдес (51)
1:3 Фелипе Мело (55)
2:3 Чераволо (71)
2:4 Диего (84)
2:5 Трезеге (87)