Ювентус спечели с 1:0 дербито на 12-ия кръг с Лацио и се върна на върха в класирането в Серия „А". Двата отбора изиграха страхотен двубой, който в крайна сметка бе решен от попадението на Симоне Пепе преди почивката. По този начин „старата госпожа" събра на сметката си 25 точки и измести от челото изненадващия лидер Удинезе.

Началото на двубоя определено бе за Ювентус. Момчетата на Антонио Конте атакуваха изключително опасно, като на няколко пъти късметът спаси домакините от сигурен гол.

Първата сериозна опасност се откри пред Маркизио, който от 4-5 метра с глава стреля в аут след отличен пробив на бившия играч на Лацио Щефан Лихтщайнер. Малко по-късно Маркети трябваше да показва класа, избивайки с една ръка силен удар на Пирло от повече от 30 метра.

Домакините също имаха своите шансове, след като контраатаките им на 2-3 пъти застрашиха сериозно отбраната на Юве, но Джиджи Буфон бе безпогрешен във всяка от ситуациите.

Логичното се случи в 34-ата минута, когато Пепе завърши отлична атака на Юве. Вучинич изведе по страхотен начин Матри, който пусна топката около дузпата, от където Пепе с левия крак не остави шанс на Маркети - 0:1.

След почивката двубоят продължи да бъде интересен, а Ернанеш на два пъти бе близо до изравнителен гол. Юве също можеше да се разпише още веднъж, но резервата Джакерини не успя да преодолее Маркети. В последните Лацио се хвърли с всички сили в атака, но изравнителният гол така и не дойде.

ЛАЦИО - ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Пепе (34')

ЛАЦИО: Маркети, Диаките, Раду, Конко, Станкевичиус, Ернанеш, Лулич (72' Скули), Ледесма, Броки (46' Алваро Гонсалес), Роки (64' Сисе), Клозе

ЮВЕНТУС: Буфон, Лихтщайнер, Барзали, Бинучи, Киелини, Пепе (81' Естигарибиа), Маркизио, Пирло, Видал, Вучинич (66' Джакерини), Матри (84' Куалярела).