С двубой между Ювентус и Каляри се откри предпоследния 37-и кръг в италианската Серия „А". И двата отбора нямаха особено голяма мотивация за игра - домакините от Торино си гарантираха титлата още преди седмица, а гостите от Сардиния отдавна са се отдалечили от опасната зона в класирането.

Единственият залог в двубоя бе дали Юве ще вземе 3 точки, които щяха да съхранят шансовете им да счупят рекорда на Фабио Капело, който в сезон 2005/06 изведе „Старата госпожа" до Скудетото, събирайки рекордните 91 точки. Отговорът -не! В променен състав Ювентус не успя да победи Каляри - 1:1, като по този начин се прости с надеждите да подобри постижението на Дон Фабио.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Виктор Ибарбо, който реализира фантастичен гол. Тъмнокожият нападател направи запомнящ се рейд, като пробяга около 40 метра с топка в крака, преди да прати кълбото в мрежата зад Сторари.

Домакините успяха да изравнят след почивката, когато се разписа влезлият като резерва Мирко Вучинич. Черногорецът бе точен в 61-ата минута. Въпреки, че до края на срещата оставаха около половин час игра, момчетата на Антонио Конте не успяха да вкарат втори гол и в крайна сметка трябваше да се задоволят с равенство. Това обаче едва ли ще помрачи по някакъв начин настроението в лагера на новия шампион на Италия!

Иначе Конте направи няколко промени. В отсъствието на наказаните Пирло и Погба в игра се появи Мароне, който получи един от малките шансове да играе на любимата си позиция в средата на терена. Неприятна контузия още в началото на двубоя пък получи Бардзали, който напусна терена още в 13-ата минута.

По-късно тази вечер е вторият мач от кръга - в Сицилия Катания приема Пескара.