Ювентус направи решителна крачка към четвърта поредна титла на Италия. В мач от 25-ия кръг на Серия „А", торинци завършиха наравно 1:1 като гост на големия си конкурент в борбата за титлата - Рома. И двете попадения на „Олимпико" паднаха след почивката и бяха дело на Тевес и Кейта. „Вълците" доиграха мача в намален състав, след като в средата на втората част червен картон получи Торосидис. Благодарение на точката пък Юве запази дистанцията от 9 точки пред Рома на върха на класирането.

През първото полувреме двубоят беше интересен, но нервността в съставите и на двата отбора се открояваше пред възможността да организират опасни атаки пред някоя от двете врати. Съвсем логично и първото полувреме приключи при нулев резултат. След почивката обаче стана далеч по-интересно.

В 50-ата минута Юве организира убийствена контра атака, която като по чудо не доведе до гол. Перейра напредна около 30 метра с топка в крака, след което подаде на Видал. Чилиецът шутира от движение, но топката мина на около метър в страни от левия страничен стълб на Де Санктис.

В 62-ата минута Торосидин спря опасна контра на Юве, за което получи втори жълт картон и напусна терена. Юве получи правото да изпълни фаул в близост до полето, а зад топката застана Тевес, който с удар в стил „Пирло" матира стража на домакините. Отлично изпълнение на аржентинеца!

В 65-ата минута Юве можеше да реши всичко в мача, но Перейра от малък ъгъл не успя да преодолее стража на домакините. Постепенно домакините се съвзеха и в 72-ата минута Буфон трябваше да се намесва решително. След центриране, Манолас засече с глава, но в последния момент ветеранът на вратата на „старата госпожа" се намеси адекватно.

Четвърт час преди края на мача главният съдия спести кристален картон на Видал. Чилиецът фаулира грубо откъсващ се играч на домакините, но арбитърът го пожали и не му вдигна заслужен картон. В 78-ата минута обаче Рома изравни. Макар и с човек по-малко домакините намериха сили да вкарат гол. Резервата Флоренци центрира от фаул, Кейта игра с глава, след което Маркизио от голлинията вкара топката в собствената си врата - 1:1.

До края на срещата мачът продължи да бъде изключително интересен, но до победен гол в някоя от вратите така и не се стигна.

РОМА - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Тевес (64')

1:1 Кейта (78')

РОМА: Де Санктис, Торосидис, Манолас, Янга-Мбива, Холебас, Пянич, Де Роси (73' Наинголан), Кейта, Жервиньо, Тоти (71' Итурбе), Ляич (65' Флоренци)

ЮВЕНТУС: Буфон, Касарес, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Видал, Маркизио, Перейра, Евра, Мората (83' Коман), Тевес

Червен картон: Торосидис (62' Рома).