Ювентус се класира за финал в турнира за Купата на Италия, след като победи като гост Фиорентина с 3:0. По този начин момчетата на Масимилиано Алегри заличиха преднината на „виолетовите", които изненадващо бяха спечелили първата среща в Торино с 2:1.

Алесандро Матри, който изкара втората част от предишния сезон под наем във Фиорентина, откри резултата в средата на първата част, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините. В самия край на полувремето Перейра удвои преднината на шампионите.

След почивката се разписа и Бонучи, който засече с крак центриране от ъглов удар. В заключителните секунди на срещата Юве остана с човек по-малко, след като директен червен картон получи Алваро Мората.

Важно е да се отбележи, че Ювентус записа победата без 4-ма от своите титуляри - почивка получиха Буфон и Тевес, а Пирло и Погба се възстановяват от травми.

На финала в Рим Юве ще се изправи срещу Наполи или Лацио. Така „бианконерите" продължават да мечтаят за требъл - шампионска титла на Италия, Купа и триумф в Шампионската лига.