Ювентус стигна до много важна победа в борбата за титлата в Италия. Момчетата на Клаудио Раниери спечелиха визитата си на Катания с 2:1, въпреки че играха 80-минути с човек по-малко на терена.

В герой за "старата госпожа" се превърна Кристиан Поулсен, който донесе трите точки с гол в 90-ата минута.

Домакините от Катания направиха много силен мач и могат да съжаляват, че не спечелиха дори точка. На два пъти и гредите спасиха Буфон.

В крайна сметка Юве спечели мача си от 23-ия кръг и измести Милан от второто място в Италия. "Бианконерите" събраха 46 точки. Лидер е Интер с 53.

Гостите от Торино започнаха по-активно и откриха резултата в 10-ата минута чрез Винченцо Якуинта. Нападателят се разписа с глава, след като получи перфекен пас от Мауро Каморанези.

При радостта си от попадението Якуинта свали фланелката си, за което получи жълт картон. 60-секунди по-късно нападателят на Юве се превърна от герой в грешник, след като извърши безсмислено нарушение в центъра на терена, за което получи втория си наказателен картон и напусна мача.

Последва натиска на Катания, а от своя страна Юве се прибра плътно в половината си и рядко поглеждаше към противниковата врата.
В 18-ата минута домакините можеха да изравнят, но бранителят Потенца уцели напречната греда след удар с глава.

В 31-ата минута капитанът на домакините Капуано получи разтежение и напусна принудително терена. На негово място в игра се появи далеч по-офонзивният Мартинес.

В последните секунди на първото полувреме Катания изпусна страхотна възможност да изравни резултата. Резервата Мартинес се освободи елегантно от Молинаро и нахлу в наказателното поле, след което подаде към Моримото, който обаче не успя да нанесе удар пред опразнената от Буфон врата.

Домакините започнаха много силно втората част на мача и заслужено стигнаха до гол. В 50-ата минута Маскара стреля с глава, Буфон изби топката в краката на Моримото, който от няколко метра не сгреши - 1:1.

2 минути по-късно сицилианците можеха да стигнат до пълен обрат, но Байоко уцели греда след удар с десния край.

Четвърт час преди края на мача домакините претендираха за дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле на резервата Маркиони.

В 85-ата минута гостите можеха да отбележат втори гол. При една от контраатаките си Амаури остана на стрелкова поциция и шутира силно, но Бисари изби в корнер.
В последната минута резервата Поулсен се разписа и донесе трите точки за Ювентус.

В друг мач от кръга Удинезе победи като домакин Болоня с 1:0. Попадението за "фриуланите" реализира Санчес в 90-ата минута.

Сампдория не успя да победи в Генуа Сиена (2:2), а Аталанта спечели визитата си на Каляри с 1:0.

КАТАНИЯ - ЮВЕНТУС 1:2
0:1 Якуинта (10')
1:1 Моримото (50')
1:2 Поулсен (90')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:
КАТАНИЯ: Бисари, Потенца (Терлици), Силвестре, Стовини, Капуано (Мартинес), Изко (Карбони), Биаджанти, Тедеско, Моримото, Маскара
ЮВЕНТУС: Буфон, Григера, Мелберг, Легроталие, Молинаро, Каморанези (Маркиони), Сисоко, Тиаго (Поулсен), Недвед, Амаури, Якуинта.

снимки 2,3: sports.it