Ювентус победи трудно с 2:1 последния във временното класиране в Серия „А" Бари в мач от поредния кръг на шампионата. „Бианконерите" бяха по-добрия отбор на терена през целия мач, но липсата на концентрация в предни позиции, а и контузените футболисти, играеши на тези постове, лишиха отбора от по-изразителна победа.

През първото полувреме домакините се задоволиха с по-продължително разиграване на топката и удари от далечно разстояние, които обаче така и не поразиха целта. Това се случи в 43-ата минута, когато неостаряващият Алесандро Дел Пиеро разпечата мрежата на гостите от Бари.

Веднага след почивката обаче тифозите, изпълнили стадио „Олимпико" в Торино бяха разочаровани. В 57-ата минута Алварес намери Рудолф, който изравни резултата. След това попадение домакините натиснаха своя съперник и получиха желания резултат в 79-ата минута, когато Алберто Акуилани вкара победното попадение.

Друг от основните фаворити за титлата - Лацио също видя доста трудности в мача срещу 10-ия във временното класиране - Сампдория. „Орлите" все пак успяха да се наложат с минималното 1:0, а победното попадение падна само 6 минути преди края на срещата.

През първата част Мауро Сарате и Стефано Маури бяха близо до гола, но така и не успяха да поразят целта. За гостите от Генуа пропуски направи звездата Джанпаоло Пацини.

В 84-ата минута Кристиан Ледесма центрира в наказателното поле, а Либор Козак с глава донесе победата на своя отбор.

Така Лацио продължава да диша във врата на лидера Милан, доближавайки се само на 3 точки до „росонерите".