Шампионът на Италия Ювентус  се справи с лекота с Авелино в осминафинален мач за Купата на Италия. "Бианконерите" победиха 3:0 и продължават на четвъртфиналите, където ще срещнат Рома или Сампдория.

Грандът от Торино реши всичко още преди почивката. Джовинко бе играчът, който имаше основната заслуга за победата. Той откри резултата в 7-ата минута с прекрасен удар. След това асистира за другите два гола на Юве.

Първо подаде от фаул към Касарес за 2:0, а след това направи същото и за Куалиарела при третия гол. В края за Ювентус се появи Симоне Пепе, който не бе играл официален мач повече от година.

За Авелино българина Андрей Гълъбинов влезе в игра в 55-ата минута, но не успя да помогне на своя тим.