Ювентус се класира за финал за Купата на Италия, след като завърши наравно 2:2 с Милан след продължения. В редовното време срещата завърши 1:2, а златният гол за Юве вкара Мирко Вучинич в първата част от добавеното време на срещата.

Така Юве се класира за финал и днес ще научи съперника си след двубоя Наполи - Сиена (1:2 в първия двубой).

Иначе Милан имаше надмощие през цялата среща, но въпреки това Юве откри резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато се разписа ветеранът Алекс Дел Пиеро. Той се възползва от грешка в защитата на Милан, преодоля Амелия и на празна врата вкара за 1:0. След почивката картината на терена не се промени. Милан продължи да атакува и стигна до изравнителен гол в 51-ата минута. Разписа се Месба, който засече с глава центриране на Антонини.

Логично със случващото се на терена „росонерите" вкараха втори гол. Резервата Макси Лопес се разписа в 81-ата минута, вкарвайки двубоя в продължения. В тях Юве стигна до втори гол, дело на Мирко Вучинич. Черногорецът се разписа с брутален шут от около 25 мегтра, като по този начин ознаменува силната си игра с гол и оформи крайното 2:2. До края Милан се опита да вкара нов гол, но защитата на Юве се справи.

Така Ювентус записа първата си загуба от началото на сезона, но въпреки това се класира за финал в турнира за Купата. Съперникът на „старата госпожа" ще бъде определен днес от двубоя между Наполи и Сиена (1:2).

Ювентус – Милан 2:2 (след продължения)

1:0 Дел Пиеро 28