Шампионите от Ювентус записаха шестия си успех от началото на сезона. „Бианконерите” спечелиха с 3:0 гостуването си на един от аутсайдерите в Серия „А” – Емполи. Селекцията на Масимилиано Алегри имаше проблеми с реализирането до 64-ата минута, когато край на мъките сложи гола на Пабло Дибала. До края бе изключително лесно, тъй като сломеният съперник бе наказан още два пъти от другата аржентинска звезда – Гонзало Игуаин.

Разгромът за домакините можеше да бъде и далеч по-срамен, но гредата на два пъти спаси Скорупски, който освен това блесна и с няколко решителни прояви.

Снимка 255907

Триумфът остави Юве на върха в таблицата с актив от 18 точки. Емполи остава на предпоследна позиция с едва един пункт.

Юве стартира гостуването си по вече обичайния труден начин. „Старата госпожа” изпитваше сериозни затруднение срещу сгъстената отбрана на Емполи, но въпреки всичко, шанс за попадение се откри в 9-ата минута. Опорният халф Сами Кедира се оказа в епицентъра на събитията, след като се възползва от извеждащ пас на Пянич и остана очи в очи със Скорупски. Световният шампион с Германия обаче направи по трудното и буквално от 2-3 метра, разтресе мощно горната му греда.

Снимка 255906

Публиката на Юве вече виждаше как своя тим повежда в 19-ата минута, ала кефът им бе развален от стража на Емполи. Той изби по прекрасен начин един изстрел на Хуан Куадрадо, който изуми със страховит индивидуален пробив.

Последваха още добри намеси на Скорупски, който действа хладнокръвно и при изстрели на Дибала и отново Куадрадо. Колумбиецът също така стресира тифозите на „Карло Кастелани” и с удар в гредата.

Отговорът на Емполи дойде в 41-ата минута, когато Раде Крунич „загря” ръкавиците на Джиджи Буфон с мощен изстрел под горната греда. В крайна сметка всичко приключи с ъглов удар за тосканци.

До почивката Гонзало Игуаин също се озова на една изключително благодатна позиция, но с акуратна изява изпъкна бранителят на Емполи – Урош Чосич, изчистил от голлинията.  Представянето на Юве носеше много нерви на Масимилиано Алегри, който не спря да жестикулира и командва играчите си.

Втората част можеше да започне по положителен начин за Юве. Гонзало Игуаин внесе сериозно напрежение сред отбраната на съперника, ала изстрелът му срещна тялото на играч на Емполи. Част от „бианконерите” моментално предявиха претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера Паоло Мацолени. Малко по-късно изстрел от пряк свободен удар на Миралем Пянич без малко не порази мрежата на домакините. В 58-ата минута попадение на Гонзало Игуаин правилно бе отменено поради засада.

Снимка 255904

Мъките на шампиона най-сетне приключиха в 64-ата минута, когато резултатът бе открит. В момент, когато се виждаше, че нещата не вървят на добре, с решителна проява блесна Пауло Дибала. Аржентинецът намери своята позиция измежду двама бранители на Емполи и с безпощаден изстрел под гредата даде аванс на своя тим.

Видимо удовлетворени от „гола на успокоението”, „бианконерите” набързо решиха всичко в този мач с втори гол. Гонзало Игуаин проби през центъра, направи няколко ситни крачки, след което отправи плътен шут извън наказателното поле, който намери долния десен ъгъл на Скорупски.

Класиката бе факт в 70-ата минута, когато „Ел Пипита” реализира второто си попадение в мача. То стана реалност не и без любезното съдействие на бранителя Замбели, който върна прекалено слабо към своя вратар, коженото кълбо бе откраднато от Игуаин и след това майсторски изпратено в мрежата на тосканци.

До края резултатът можеше да стане още по-изразителен, но Лемина демонстрира егоизъм и стреля в тялото на Скорупски, вместо да пусне към непокрития на далечна греда Пиаца.

ЕМПОЛИ – ЮВЕНТУС 0:3

0:1 Дибала (64’), 0:2 Игуаин (67’), 0:3 Игуаин (70’)

СТАДИОН: „Стадио Карло Кастелани”

СЪДИЯ:Паоло Мацолени

ЕМПОЛИ: Скорупски, Паскуал, Замбели, Белучи, Чосич, Кроче, Маури, Крунич, Тейо, Макароне, Пучиарели (резерви: Пуджилеси, Димарко, Ел Хаджи, Мчедлидзе, Сапонара, Весели, Майело, Джилардино, Пелаготи, Матеус, Бюхел, Марилунго)

ЮВЕНТУС: Буфон, Брадзали, Бонучи, Киелини, Сандро, Кедира, Ернанес, Пянич, Игуаин, Куадрадо, Дибала (резерви: Нето, Аудеро, Манджукич, Лемина, Пяца, Алвеш, Нето, Лихтщайнер, Стураро, Евра)