Тимът на Римини успя да постигне ново равенство срещу гранда Ювентус, след като двата тима завършиха без да си отбележат голове (0:0) на „Деле Алпи” в среща от италианската Серия „Б”.

За домакините пореден мач от резервната скамейка изгледа българския национал Валери Божинов, който така и не се появи в игра. В предишния кръг българският нападател се появи само 3 миути срещу бившия си клуб Лече.

Напомняме, че Римини до момента не познава вкуса на поражението срещу „Старата госпожа”, след като в есенния дял на първенството мачът между двата отбора завърши 1:1.

„Бианконерите” завършиха срещата с 10 човека, след като малко след почивката Балзарети видя червения цвят на картона. Юве имаше много повече положения за гол, но невероятни пропуски пред вратаря Ханданович направиха Дел Пиеро, Каморанези и Трезеге.

Натискът на домакините се усили през втората част въпреки числено намаления състав, но Ханданович продължи с впечатляващото си представяне, парирайки изстрел от пряк свободен удар на Дел Пиеро.

"Реферът не даде чиста дузпа за спъване на Недвед в края на първото полувреме. Що се отнася до червения картон, съмнявам се Балзарети да е казал нещо толкова сериозно, че да бъдем оставени в намален състав в толкова важен мач", заяви старши треньорът на Ювентус Дидие Дешан и допълни, че и с  човек по-малко на терена отборът му е надиграл съперника.

Юве е на върха в таблицата в Серия "Б" с актив от 66 точки, а в събота ще посрещне втория в таблицата - Дженоа (61). Римини е четвърти с 54 точки.

Съставите на двата тима:

Ювентус: Буфон, Бириндели, Легроталие, Киелини, Балзарети, Каморанези, Маркисио (Зебина 46), Джаникеда, Недвед, Трезеге (Паладино 74), Дел Пиеро (Салайета 83)
Римини: Ханданович, Бачин (Кристиано 83), Витиело, Поркиа, Браво, Тасо, Касионе, Валиани, Ричиути (Джеда 67), Пагано, Москардели (Матри 74)