Отборът на Рома продължава с неубедителното си представяне в италианското футболно първенство.

Столичният тим загуби за втори пореден път пред собствена публика, като капитулира пред госта си Сампдория с 0:1.

Единственото попадение в срещата отбеляза Дуван Сапата, разписал се 10 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 281737

Това бе третата възможност за състезателя на Самп да порази целта и той се възползва оптимално от нея. Преди това на два пъти нападателят оставаше разочарован от един от двамата най-добри футболисти на терена в мача - Алисон.

Вратарят на Рома и "колегата" му на вратата на Дория бяха на висота, като спасиха почти всичко, което можеше да бъде спасено.

За капак стражът на гостите се превърна в героя на мача, след като хвана дузпа на Флоренци през първото полувреме. Това се случи в 39-ата минута, когато капитанът на Рома в срещата изпълни добре удара си от бялата точка, но той бе уловен от вратаря на гостите.

Снимка 324382

Рома остава без победа от 16-и декември насам, като феновете на тима освиркваха продължително отбора, при напускането му на митичния "Олимпико".

За Сампдория победата идва в чудесен момент. Съставът се бори за място в Европа и благодарение на успеха си се "бетонира" на последната позиция, даваща право на участие в клубните турнири на Стария континент.

Самп е с актив от 37 точки - 3 повече от победилия Лацио по-рано днес състав на Милан.

Милан надигра Лацио и е все по-близо до място в Европа

2:1 за "росонерите" на "Сан Сиро"

Сред най-емоционалните личности на стадиона тази вечер беше президентът на победителите - Масимо Фереро, който не спря да подкрепя бурно тима си.