Отборът на Фиорентина записа изключително важна победа в борбата за място в първата шестица. В мач от 16-ия кръг „виолетовите" се наложиха у дома с класическото 3:0 над закъсалия тим на Болоня. Домакините решиха всичко в срещата още в първите 30 минути, когато стигнаха до два гола чрез Йосип Иличич и Борха Валеро.

След почивката „дежурното" си попадение вкара и реализатор №1 на Апенините от началото на сезона - Джузепе Роси. Благодарение на успеха Фиорентина събра на сметката си 30 точки и измести Интер от 4-ото място в класирането. „Нерадзурите" обаче все още не са изиграли двубоя си от кръга (срещу Наполи).

От своя страна Болоня остава в опасната зона с актив от едва 12 точки.

В друг мач от кръга Дженоа и Аталанта поделиха по точка - 1:1. Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини има за какво да съжаляват, тъй като допуснаха изравнително попадение в 94-ата минута, когато се разписа Де Лука. Точен за „грифоните" пък бе Бертолачи. И двата отбора запазват позициите си в средата на таблицата.