Ювентус спечели дербито от 31-ия кръг на Серия „А" срещу Рома. „Старата госпожа" триумфира с 2:0 като гост на „Стадио Олимпико", благодарение головете на Красич и Матри през второто полувреме.

Успехът не придвижи „бианконерите" напред в класирането, но с него те събраха 48 точки и вече са само на 2 зад днешния си съперник, който заема шестата позиция.

„Вълците" започнаха по-активно и Вучинич можеше да открие още в 9-ата минута, но Сторари спаси. Тоти също бе близо до гола след половин час игра. Капитанът на Рома засее от воле центриране на Вучинич. Сторари съумя да блокира шута, но топката продължи към вратата на Юве и Бонучи трябваше да чисти от голлинията.

Резултатът се задържа 0:0 до 59-ата минута. Тогава Красич матира вратаря Дони, засичайки центриране на Гросо и отри - 0:1. След гола римляните се хвърлиха в атаки, но Юве контраатакуваше  при всяка възможност. Пепе можеше да удвои в 65-ата, но Дони спаси. Жереми Менес пък бе близо до изравняването, но силният му удар срещна гредата.

Малко след този епизод защитата на столичани изпусна Матри при поредната контра на „черно-белите", той овладя и спокойно търкулна топката между краката на Дони за крайното 0:2.

До края на мача Рома можеше да вкара почетно попадение, но Де Роси би в аут, останал на няколко метра пред вратата.

РОМА - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Красич (60')

0:2 Матри (74')

Рома: Дони, Рийзе, Жуан, Мексес, Бурдисо, Де Роси, Писаро, Перота, Менес, Вучинич, Тоти;

Ювентус: Сторари, Гросо, Бонучи, Бардзали, Мота, Маркизио, Акуилани, Мело, Красич, Пепе, Матри.