Изключителен крах претърпяха в днешния кръг тимовете на Рома и Лацио. Двата римски гранда се изложиха и не успяха да постигнат нищо срещу скромните тимове на Парма и Каляри. Рома стигна до само 2:2 срещу Парма у дома, а "орлите" отстъпиха с 0:1 като гост.

Рома изигра не много силен мач срещу Парма у дома. Тимът, воден от новия наставник Винченцо Монтела, започна силно, но завърши по най-лошия възможен начин двубоя. На терена пък изобщо отново не се появи българският нападател Валери Божинов. В началните минути тимът на Винченцо Монтела създаде няколко много добри ситуации за гол.

В 8-ата минута Тоти изпусна изгодна ситуация за Рома, след като шутира добре от дистанция. В 18-ата минута обаче Тадеи бе съборен и реферът посочи "бялата точка". Капитанът Франческо Тоти реализира хладнокръвно за 1:0.

В следващите минути Парма не успя да намери сериозен отговор. Единствено Джовинко успя да отправи хубав удар, с който бе близо до попадение. Рома пък от своя страна удвои преднината си преди почивката. Жуан успя да вкара за 2:0.

През втората част Парма засили своята игра и създаде няколко ситуации за гол, най-вече чрез влезлият като резерва Креспо и Амаури. "Дуковете" обаче нанесоха своя удар само в рамките на 5 минути.

В 74-ата минута бившият нападател на Киево и Ювентус Амаури вкара за 2:1, след асистенция на Валиани. В 79-ата отново той шокира тотално тифозите на "вълците" с второ попадение.

Само минутка по-късно Паци получи втори жълт картон и бе изгонен от главния рефер, но и това не помогна на Рома да стигне до победа.

Подобна бе ситуацията и на мача на Лацио. "Орлите" показаха безкрайно безидейна и слаба игра и не успяха да се доберат дори до равенство срещу Каляри. Като капак на всичко, Диас си отбеляза автогол, с който лиши тима си от възможност да гони челниците.

В други мача от кръга днес Лече завърши 2:2 като гост на Бреша, а Чезена надви Киево с 1:0.