Фиорентина сдаде върха в класирането на Серия "А", след като отстъпи пред състава на Рома, в срещата между двата тима от програмата на 9-ия кръг на шампионата.

Римляните се наложиха с 2:1, след попадения на Мохамед Салах и Жервиньо. Бабакар пък направи загубата за състава си малко по-почетна в последните мигове от двубоя.

Малко очаквано за феновете на "Артемио Франки", техните любимци бяха надиграни (поне в цифрово отношение) от съперника си, като въпреки многобройните пробиви на Борха Валеро в половината на столичани, както и безкрайните рейдове на Калинич в пеналта на Татарушану, гол в полза на домакините така и не падна.

Вместо това няколкото безупречни контраатаки на гостите се оказаха крайно опасни, като състезателите на Рома демонстрираха изключителна устойчивост в отбрана, изобретателност в предни позиции и убийствена ефективност в завършващата фаза от играта си.

Отново изключително полезен в редиците на гостите се оказа Миралем Пянич, като повечето от интересните акции на тима му минаваха именно през него.

Така стана и при откриващото попадение още в 6-ата минута, като именно след добра игра на Пянич, Мохамед Салах успя да даде ранно предимство на тима си, което до известна степен бе и от определящо значение за целия двубой и крайното му развитие.

След малко повече от половин час игра Жервиньо постави втория, окончателен пирон в ковчега на домакините, които въпреки безбройните си опити за промяна на статуквото през второто полувреме, така и не успяха да се върнат в мача.

Три минути преди края пък бившият състезател на домакините, понастоящем такъв на гостите, а и голмайстор тази вечер - Салах бе изгонен, оставайки отбора си с човек по-малко на терена.

Това даде възможност на Бабакар да оформи крайното 1:2 в заключителните секунди от срещата.

Така домакините остават с 18 точки, като са с по-добри показатели от третия Интер, който разполага със същия актив. Новият лидер Рома е с 20 точки.

Ето и съставите на двата тима, с които те започнаха днес:

ФИОРЕНТИНА: Татарушану, Родригес, Ронкалия, Астори, Блашчиковски, Валеро, Иличич, Бадели, Весино, Калинич, Бернардески

РОМА: Шчесни, Манолас, Дине, Рюдигер, Де Роси, Наинголан, Пянич, Салах, Флоренци, Жервиньо, Джеко

Съдия: Даниеле Орсато

Стадион: "Артемио Франки"