При равенство 1:1 завърши дербито от 15-ия кръг на Серия "А" между отборите на Рома и Ювентус. Още в 6-ата минута Де Роси изведе домакините напред, но десетина след началото на втората част Киелини донесе точката на своя тим. С нея Юве се завърна на първото място, но вече с равен брой точки - 30, с втория Удинезе. "Орлите" пък се изкачиха до 9-а позиция с 18 т., с колкото са още Дженоа, Каляри и Катания.

Изключително щастливо за "вълците" започна двубоят на "Олимпико". Още в 6-ата минута Даниеле де Роси ликуваше, след като засече подаване от корнер и с лек удар не остави шанс нито на защитата, нито на вратаря. Очаквано играчите на Юве се хвърлиха да изравняват. В 24-ата минута Стекеленбург показа класа, когато реагира на шут на Стигарибия. Натискът се усилваше, но не и сериозните положения пред вратата на Рома.

След почивката логичното продължаваше да се случва. Рома изчакваше да нанесе своя удар на контраатака. При една от тях малко след подновяването на играта Освалдо усети разочарованието, след като Бардзали в последния момент спря влизащата във вратата топка.

Набезите на гостите доведоха до резултат в 61-ата. Тогава Естигарибия опита удар, но прати топката на главата на Киелини. Централният защитник внимаваше и просто прехвърли Стекеленбург за 1:1. Последвалата атака обаче тотално обезсмисли действията на възпитаниците на Антонио Конте. Видал фаулира Симплисио в пеналтерията, а главният съдия посочи бялата точка. Буфон обаче демонстрира класа и отрази изстрела на капитана Франческо Тоти.

До последния съдийски сигнал играта се отвори. Атаките се редуваха една след друга и към двете врати. Къде навременни намеси на вратарите, къде закъснели решения на играчите не позволиха резултатът да се промени до последния съдийски сигнал.