Интер продължава с изключителните си изяви под ръководството на новия старши треньор Леонардо. "Нерадзурите" постигнаха четвърта победа от 4 мача, откакто легендата на Милан пое тима. Този път жертва стана Болоня, а успехът бе повече от убедителен - 4:1. Капитанът на "нерадзурите" Хавиер Санети пък изравни клубния рекорд на Джузепе Бергоми от 519 мача в Калчото със "синьо-черната" фланелка.

Срещата започна взривно за домакините, които натиснаха от първата минута на мача. Милито уцели греда, а после Ето'о и Майкон пропуснаха от удобни ситуации да вкарат гол. Все пак, в 20-ата минута Интер излезе напред в резултата. Ето'о проби отлично, навърза няколко бранители на съперника и изведе Станкович на стрелкова позиция и сърбинът не сгреши - 1:0 за Интер.

В 30-ата Мота изведе отлично Милито и аржентинецът не сбърка - 2:0 за "нерадзурите", резултат, който вече успокои трибуните на "Сан Сиро". До края на полувремето Марко Ди Вайо пропусна две ситуации да върне Болоня в мача.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активния тим. В 63-ата минута Ето'о направи отлично двойно подаване с Милито и излязъл в добра ситуация не пропусна да вкара за 3:0. В 70-ата камерунецът се разписа и от пряк свободен удар, оформяйки разгома на гостите.

Все пак, чрез бившият играч на "нерадзурите" Хименес гостите се добраха до почетен гол в 77-ата минута, но за повече нямаха сили и време.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 4:1
1:0 Станкович (20), 2:0 Милито (30), 3:0 Ето'о (63), 4:0 Ето'о (72), 4:1 Хименес (77)