Милан победи Киево с 3:1 и излезе начело в класирането в Серия "А". С два гола за "росонерите" се отличи завърналият се в стартовия състав Алешандре Пато, а един добави Робиньо.

През втората част Киево стигна до почетно попадение, дошло след удар с глава на Пелисиер и рикошет в тялото на Ибрахимович. Благодарение на успеха "росонерите" събраха на сметката си 14 точки и оглавиха класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Двубоят на "Сан Сиро" започна динамично, а головите положение не закъсняха. В 18-ата минута Ибрахимович намери отлично Пато в наказателното поле, а бразилецът с удар от въздуха оплете топката в мрежата на Киево.

Малко по-късно двамата повториха упражнението. Шведът изпълни бързи един свободен удар и изведе Пато на добра позиция, който с мощен шут вкара четвъртия си гол от началото на сезона. До края на първата част гостите можеха да върнат едно попадение, но на няколко пъти Абиати се намеси решаващо.

След почивката Киево натисна и заслужено стигна до гол. След центриране от корнер Пелисиер отклони топката в тялото на Ибрахимович, който си отбеляза автогол.

В заключителните секунди резервата Робиньо сложи точка на спора с първия си гол за Милан. Бразилецът бе изведен от Роналдиньо, преодоля стража на гостите и безпроблемно вкара за 3:1.

Лошата новина за домакините е свързана с травмата, която получи централният защитник Тиаго Силва. В началото на второто полувреме той бе принудително заменен от Бонера, което поставя под въпрос участието му в мача с Реал (Мадрид) през седмицата.

МИЛАН - КИЕВО 3:1
1:0 Пато (18')
2:0 Пато (30')
2:1 Ибрахимович (70'-автогол)
3:1 Робиньо (90')