Силното представяне на Ювентус от началото на сезона продължава. След като води в класирането в Серия „А", късно снощи тимът се класира и за четвъртфинал в турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа" имаше нужда от 120 минути, за да отстрани Болоня с 2:1. В редовното време мачът завърши наравно - 1:1.

По изключително драматичен начин се развиха действията на терена. Юве откри резултата в 90-ата минута след страхотен индивидуален пробив на Емануеле Джакерини. Гостите от Болоня обаче не се предадоха и изравниха в 5-ата минута от продължението. Защитникът Андреа Раджи се разписа с глава, след като засече центриране от корнер.

Така двата тима ненадейно вкараха срещата в 2 продължения по 15 минути. Важно е да се отбележи, че в абсолютен герой за Болоня се превърна вратарят Федерико Алиарди, който особено през първото полувреме се отличи с няколко фамозни спасявания.

Победното попадение за Ювентус реализира Клаудио Маркизио в 103-ата минута. Италианският национал се разписа със страхотен удар с левия крак и за пореден път от началото на сезона спаси тима си.

ЮВЕНТУС - БОЛОНЯ 2:1

1:0 Джакерини (90')

1:1 Раджи (90')

2:1 Маркизио (103')

ЮВЕНТУС: Сторари, Сьоренсен, Бонучи, Барзали, Де Челие, Джакерини, Пациенца, Мароне (79' Маркизио), Красич (65' Елиа), Куалярела (68' Естигарибиа), Дел Пиеро

БОЛОНЯ: Алиарди, Раджи, Лориа, Гарикс, Креспо, Перес, Пулзети, Тайдер, Вантаджото, Акуафреска, Хименес.