Отборът на Интер записа изключително важна победа в борбата за място в зона Европа. В среща от междинния 32-ри кръг „нерадзурите" се наложиха с 2:1 над Сиена.

Двубоят на „Сан Сиро" започна ужасяващо за момчетата на Андреа Страмачони, които допуснаха гол още в 6-ата минута. Точен за тосканци бе полузащитникът Гаетано Д'Агостино. Очаквано Интер наложи натиск, който даде резултат в последните минути на първата част, когато Диего Милито вкара за 1:1.

След почивката Интер продължи да атакува и в 81-ата минута имаше късмета да получи дузпа. Зад топката застана Милито, който не сгреши - 2:1. До края на срещата нови голове не паднаха и Интер се поздрави с важни 3 точки.

В същото време един от преките конкуренти на „нерадзурите" - Наполи - записа сензационна домакинска загуба с 1:3 от Аталанта. На всичкото отгоре домакините доиграха мача в намален състав, след като Горан Пандев получи червен картон. Иначе попадението за Наполи вкара Лавеци. За бергамасците точни бяха Бонавентура, Белини и Кармона.

След този кръг Интер и Наполи се изравниха по точки - 48, като двата тима делят 6-ата позиция. Пети с 2 точки повече е Рома.