Отборът на Интер сложи край на негативната серия от 3 мача без успех в Серия „А". В пореден двубой от 15-ия кръг, „нерадзурите" се наложиха с минималното 1:0 у дома над Палермо. Гостите има за какво да съжаляват, тъй като за 90 минути почти не позволиха на Милито и компания да застрашат вратата на Уйкани.

Скъпоценният гол за домакините реализира левия бек на Палермо Сантяго Гарсия, който заби топката в собствената си врата при едно безобидно центриране на Ранокиа в 74-ата минута. Това се оказа напълно достатъчно за „синьо-черните" да вземат така важните 3 точки, благодарение на които скъсиха дистанцията от лидера Ювентус на 4 пункта.

Лошата новина за Интер е свързана с един от основните бранители Валтер Самуел. Аржентинецът и в този двубой игра на високо ниво, но през втората част получи жълт картон, заради който ще пропусне предстоящия сблъсък с Наполи идния уикенд.

Иначе и в този мач в игра не се появи Уесли Снайдер, чието бъдеще в Интер е поставено под сериозна въпросителна. Холандецът изобщо не бе включен в групата, въпреки че не лекува контузия и е напълно готов за игра. Двубоят от трибуните изгледа и Антонио Касано.

ИНТЕР - ПАЛЕРМО 1:0

1:0 Гарсия (74'-автогол)

ИНТЕР: Ханданович, Ранокиа, Самуел, Жуан, Санети, Гаргано, Камбиасо, Перейра, Коутиньо, Паласио, Милито

ПАЛЕРМО: Уйкани, Муньос, Фон Берген, Гарсия, Морганела, Барето, Куртич, Пизано, Иличич, Бриенца, Дибала

Главен съдия: Бергонци.