Интер победи Лацио в дербито на кръга от Серия А. „Нерадзурите" се наложиха с 4:1 над „орлите", но не това бе най-важното за хилядите тифози на „Сан Сиро". Легендата на тим Хавиер Санети се сбогува с публиката.

40-годишният играч слага край на внушителната си кариера след края на сезона. Санети отдаде 19 години от живота си на Интер, в които стана най-успешният капитан в историята на клуба.

Легендата се появи на терена в 52-ата минута под бурните овации от трибуните, записвайки мач №856 с фланелката на Интер.

Срещата започна кошмарно за домакините. Във 2-ата минута Джузепе Биава смълча „Сан Сиро", вкарвайки за 0:1. В 7-ата минута Родриго Паласио изравни, а в 34-ата Мауро Икарди направи обрата пълен - 2:1.

Отново Паласио в 37-ата се възползва от грешка на защитата на "орлите" и прониза Етрит Бериша за 3:1. Крайното 4:1 фиксира бившият играч на гостите Ернанес в 79-ата минута.

В самия край на мача фен на Интер нахлу на терена и прегърна любимеца си Хавиер Санети, което бе посрещнато с аплодисменти от трибуните.

ИНТЕР - ЛАЦИО 4:1