Безкрайно любопитен се оказа седмият кръг в италианската Серия „А", или по-конкретно неделните срещи от него. След като в събота се изиграха 3 двубоя, в които неизменно падаха по 3 гола, днес в Италия се върнаха към доброто старо катеначо и забравиха какво е това гол.

От изиграни 6 мача, 5 завърши при резултат 0:0. Срамът отчасти измиха футболистите на Болоня, които вкараха цели два гола във вратата на новака Новара - 2:0. Рамирес се разписа в продължението на първото полувреме, а след почивката Акуафреска подпечата успеха на Болоня.

Сред „героите" от Катеначото днес станаха и два отбора, които по традиция играят резултатно. Лидерът в класирането Ювентус не успя да си вкара гол с Киево, а същата съдба споделиха и от резултатния иначе Удинезе.

Тази вечер кръгът в Италия завършва с дербито на Рим между Лацио и Рома.