Отборът на Наполи инкасира първата си загуба от началото на шампионата. „Партенопеите” паднаха при гостуването си на Аталанта с минималното 0:1. Селекцията на Маурисио Сари бе бледо копие на себе си, демонстрирайки сериозна умора от сблъсъка с Банфика през седмицата в Шампионската лига.

Единственото попадение в мача реализира нападателят Андреа Петаня в 9-ата минута след груба грешка  на Максимович.

Снимка 255931

Поражението остави неаполитанци на 4 точки от временния и напълно очакван лидер- Ювентус.

Началото можеше да бъде повече от положително за „партенопеите”. Лоренцо Инсине пробва изстрел от пряк свободен удар, който обаче премина на сантиметри от дясната греда на Бериша.

Изненадата бе факт в 9-ата минута, когато бергамаските откриха след колективна грешка в отбраната на Наполи. Максимович буквално подари топката на тарана Андреа Петаня, който от няколко метра не остави никакви шансове на Пепе Рейна.

Кандидат-шампионите реагираха като ужилени и моментално тръгнаха да връщат попадението. Близо до неговото реализиране бе капитанът Марек Хамшик, който бе отчаян от отличната намеса на Бериша. Албанският национал бе на висота и при един пряк свободен удар на Фаузи Гулам.

Снимка 255933

На своя страна Аталанта имаше няколко много добри шанса да удвои преднината си. Отличен мач за домакините правеше Гонзалес, който си правеше каквото поиска с хаотичната отбрана на неаполитанци. В 34-ата минута пък Букари Драме разтърси горната греда на Рейна след изстрел от далечно разстояние.

Голямото разочарование за Наполи бе факт през втората част, когато „партенопеите” не доказаха с нищо, че заслужават поне точките. Атаките на гостите бяха хаотични или лесно разгадаеми.

Снимка 255932

Нещо повече, Наполи можеше да загуби и с по-голяма разлика, ако Алберто Граси не бе пропуснал сам срещу Пепе Рейна.

АТАЛАНТА – НАПОЛИ 1:0

1:0 Петаня (9’)

СТАДИОН: „Атлети Адзури Д’Италия”

СЪДИЯ: Никола Рицоли

АТАЛАНТА: Бериша, Масиело, Толой, Калдара, Конти, Фройлер, Галиардини, Драме, Куртич, Петаня, Гомес (резерви: Спортиело, Зуканович, Д’Далесандро, Малячо, Пешич, Кармона, Баси, Палоски, Кабезас, Граси)

НАПОЛИ: Рейна, Хисай, Максимович, Кулибали, Гулам, Жоржиньо, Жиелински, Хамшик, Кайехон, Милик, Инсине (резерви: Рафаел, Сепе, Стринич, Джакерини, Алан, Маджо, Меренс, Габиадини, Рог, Диавара, Тонели, Ласицки)