Удинезе постигна важна победа над Каляри в мач от 34-ия кръг на Серия „А”. „Черно-белите” се наложиха като гост с 1:0, с попадение паднало през втората част.

С тази си победа Удинезе зае 5-ото място и по този начин тимът замечта за евроквоти. Единственото попадение в мача падна в 56-ата минута чрез Роберто Перейра.

След този мач Каляри е на 10-ата позиция с 42 точки. В друг мач от 34-ия кръг, Аталанта и Болоня не се победиха. Двата тима направиха 1:1 на стадион „Атлети Адзури д’Италия”. Първи в резултата поведоха домакините чрез Луиджи Джрджи, който се разписа в 68-ата минута. Осем минути по-късно Джилардино с премерен удар изравни.

След това равенство Аталанта се намира на 13-ата позиция и има 39 точки, докато Болоня е 11-ти с 40.