Страхотна драма се разигра между Интер и Удинезе в Милано, от която краен победител излезе съставът на гостите, наложил се с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Серия "А".

И двата отбора завършиха с човек по-малко. Първо в 86-ата Хавиер Дзанети направи дузпа и получи втори жълт картон. Антонио ди Натале обаче пропусна от бялата точка.

В 89-ата Феронети извърши нарушение в пеналтерията, което позволи на Джампаоло Пацини да изпълни 11-метров наказателен удар. Той обаче пропусна не само него, но и възможността да спаси Интер от загуба. Минута след това Феронети получи втори жълт картон и се прибра в съблекалнята преждевременно.

Иначе единствения гол в срещата реализира Исла четвърт час преди края на редовното време.

В другия късен двубой от Серия "А" Наполи стъпи на сигурно при домакинството си на Лече, което спечели с 4:2.  До почивката домакините от Неапол си извоюваха комфортна преднина - 3:0, след попадения на Лавеци, Кавани и Джемали.

Десетина минути пред началото на втората част Муриел върна едно попадение, което обаче не "окрили" Лече. В 82-ата Кавани покачи на 4:1 с второто си попадение, а в продължението Корва направи загубата на своя тим по-почетна.

В класирането Удинезе излезе временно на второто място, с равен брой точки - 27, с лидера Милан. Интер пък остава в долната половина на таблицата с едва 14 точки актив.  С успеха си тази вечер Наполи се изкачи на 5 позиция с 20 т., докато Лече остава на дъното с 8 т.