Милан продължава да затъва. В среща от IV-ия кръг на Серия „А", воденият от Масимилиано Алегри тим загуби с 1:2 като гост на Удинезе. По този начин „росонерите" регистрираха трета загуба от четири двубоя от началото на сезона в Италия. Важно е да се отбележи, че гостите от Милано завършиха двубоя с 9 души, след като през втората част бяха изгонени дебютанта Кристиан Сапата и влезлият след почивката Кевин-Принс Боатенг.

През седмицата в Серия „А" има междинен кръг, в който Милан приема у дома състава на Каляри. Не е ясно обаче дали в този мач „червено-черните" ще бъдат водени от Алегри, за когото се считаше че срещу Удинезе получава последен шанс да вдигне отбора на крака. Нещо, което така и не се случи.

Иначе Милан започна много добре двубоя и в първите 10 минути създаде няколко отлични положения за гол, най-чистото от които бе пропиляно от Пацини. В заключителните минути на полувремето пък Удинезе откри резултата след статично положение и груба грешка на Абиати. Центриране от свободен удар бе отклонено с глава от Бенатиа, топката достигна до Ренежие, който също с глава изпревари Абиати и вкара за 1:0.

Малко след почивката Милан изравни. Млаядокът Стефан Ел Шаарави се разписа със страхотен шут от около 30 метра, с който не остави шанс за реакция на Бъркич - 1:1.

И точно, когато „рооснерите" се хвърлиха в атака да търсят пълен обрат, дойде и поредният леден душ за тях. Сапата извърши фаул в полето и напълно заслужено получи втори жълт картон, с което напусна терена в официалния си дебют за Милан. Зад топката застана капитанът Ди Натале, който не сгреши - 2:1.

Малко по-късно интригата тотално свърши, след като влезлият като резерва Кевин-Принс Боатенг набързо си изкара два жълти картона и последва Сапата към съблекалнята. Първият картон за ганаеца бе безспорен, но при втория съдията леко пресили ситуацията и изгони ексцентричния футболист.

До края на мача Милан се опита да стигне до поне до точка, но нямаше сили с 9 човека да застраши пак вратата на домакините.

УДИНЕЗЕ - МИЛАН 2:1

1:0 Ренежие (40')

1:1 Ел Шаарави (54')

2:1 Ди Натале (68'-дузпа)

УДИНЕЗЕ, 3-5-2: Бъркич, Бенатиа, Данило, Кода, Фараони (62' Баду), Алан, Пинци, Перейра, Паскуале, Ренежие, Ди Натале (88' Фабрини)

МИЛАН, 4-3-3: Абиати, Абате, Сапата, Мексес, Месба, Монтоливо, Амброзини (53' Боатенг), Ночерино (80' Боян), Ел Шаарави, Емануелсон (69' Ачерби), Пацини

Червени картони: Сапата (67' Милан), Боатенг (82' Милан).