Удинезе победи Лацио с 1:0 в мач от 33-ия кръг на италианската Серия „А". Единственият гол в двубоя реализира ветеранът Антонио Ди Натале, който се разписа със страхотно воле в 19-ата минута. 35-годишният нападател имаше и още няколко положения за гол в мача, особено през второто полувреме, но така и не успя да преодолее за втори път стража на „орлите" Федерико Маркети.

Много силен мач за домакините изигра 18-годишният нападател Пьотр Жилински, който в отсъствието на наказания Луис Муриел партнираше в предни позиции на Тото Ди Натале. Младокът показа изключителни качества и ако продължи в същия дух със сигурност ще бъде сред апетитните хапки за грандовете в следващите години.

От своя страна Лацио изигра поредният си безличен двубой и заслужено си тръгва от „Фриули" с празни ръце. В последните минути на двубоя римляните действаха с изключително много офанзивни футболисти, като на терена едновременно бяха Ернанеш, Едерсон, Кандрева, Клозе и Флокари. Въпреки това обаче да чисто положение пред вратаря Бъркич така и не се стигна.

Благодарение на победата Удинезе се изравни по точки именно с Лацио - 51. Толкова има и Рома, като трита отбора делят 5-о място в класирането. „Вълците" обаче още не са изиграли двубоя си от кръга.

По-рано в събота Дженоа направи поредна крачка към Серия „Б", след като не успя да победи у дома Аталанта. Мачът завърши наравно 1:1, а след него „грифоните" остават в опасната зона.