Удинезе победи с 4:2 Парма в мач от петия кръг на италианската Серия „А". С два гола за „фриуланите" се отличи ветеранът Антионио Ди Натале, който бе точен през първата част.

Преди почивката паднаха още два гола, те бяха отбелязани от футболисти на „дуковете" - Маури и Касано от дузпа.

След почивката обаче Удинезе наложи волята си и стигна до крайния успех. Важно е да се отбележи, че Парма завърши срещата в намален състав, след като червен картон получи Акуа четвърт час преди края.

Благодарение на успеха Удинезе се изкачи на трето място в класирането, непосредствено зад перфектните до момента Ювентус и Лацио. За 5 мача „зебрите" имат 4 победи и 1 загуба (от Ювентус).

В последния мач за кръга Лацио победи като гост новака Палермо с 4:0. Хеттрик за столичани записа Филип Джорджевич, за когото това бяха дебютни попадения в италианския футболен елит. Едно попадение вкара и Пароло. Българският национал Ивайло Чочев бе в групата на сицилианците, но отново не записа игрови минути.