Отборът на Удинезе си подпечата мястото в Лига Европа, след като в мач от последния 38-и кръг побхеди като гост Интер с 5:2. По този начин момчетата на Франческо Гуидолин събраха на сметката си 66 точки и финишираха на пета позиция, точно пред римските грандове Лацио и Рома.

„Фриуланите" започнаха блестящо двубоя на „Сан Сиро" и откриха резултата още в първата минута чрез Джампиеро Пинци. В 10-ата Маурицио Домици удвои преднината на Удинезе, а до края на първата част резултатът стана 1:3, след като се разписаха Жуан и Тото Ди Натале.

След почивката головете продължиха да валят, но за жалост на тифозите на домакините, попаденията основно бяха във вратата на Интер. Габриел Силва и Луис Муриел се разписаха за Удинезе, а ветеранът Томазо Роки вкара втори гол за Интер. Краен резултат - 2:5!

В същото време Рома победи участника в Шампионска лига Наполи с 2:1, а Лацио загуби с 0:1 визитата си на Каляри. За римските грандове обаче кръгът не бе толкова важен, защото те ще имат още един шанс да се доберат до европейските клубни турнири.

Само след няколко дни е финалът за Купата на Италия, а за трофея ще спорят именно Лацио и Рома. Победителят ще получи право да участва в Лига Европа, загубилият пък ще изпрати с разочарование настоящия сезон.

Така след последния кръг картината се нареди по следния начин: Ювентус и Наполи ще участват директно в групите на Шампионската лига, Милан ще трябва да премине пред плейофи, за да ги последва.

В Лига Европа калчото ще бъде представяно от Фиорентина и Удинезе. Третият, имащ това право, ще бъде определен от финала за Купата между Рома и Лацио. Отборите, които загубиха елитния си статут пък станах ясни още преди седмица - Палермо, Сиена и Пескара.

Годината бе особено разочароваща за Интер, които финишират на 9-о място. Твърде вероятно е в следните дни „нерадзурите" да имат нов треньор, макар Масимо Морати до момента да се изказва твърдо „за" Андреа Страмачони.