Удинезе спечели домакинството си на Сасуоло с 3:2 в страхотен мач от 12-ия кръг на Серия "А".

Двубоят започна с вихрени атаки и головете не закъсняха. Жерард Деулофеу откри резултата в полза на домакините още в 8-та минута, но в 15-ата обаче техният вратар Марко Силвестри подари топката на Доменико Берарди, който веднага я прати в неговата мрежа за 1:1. Гостите стигнаха до пълен обрат в 28-ата минута, когато Давиде Фратези беше точен след асистенция на Рожерио. Това не бе всичко за първата част. Пет минути преди почивката Науел Молина стреля отдалече, топката рикошира от Фратези, вратарят нямаше какво да направи и резултата стана 2:2.

Венеция победи Рома с 3:2 в Серия А

Моуриньо и Рома с нова издънка, "вълците" потънаха във Венеция

В мача имаше два обрата

Седем минути след подновяването на играта Бето прати топката в мрежата за да направи нов обрат в мача. Първоначално голът му бе отменен заради засада, но ВАР показа, че той е редовен, а това се оказа и победното попадение в мача. Малко преди края на срещата резервата на домакините Жан-Виктор Макенго си изкара два бързи жълти картона и така беше изгонен от игра в 89-ата минута.

С победата Удинезе събра 14 точки и се изкачи на 14-ата позиция в класирането. Сасуоло е със същия актив, но е 13-и заради по-добрата си голова разлика.

В друг мач от Серия "А" днес - Сампдория загуби у дома от Болоня с 1:2.